1926

Компанія з міста Братислава, яка виробляла кабель, придбала незакінчену будівлю на околиці м. Kolin, де раніше вироблялись цукерки. Встановивши обладнання на початку 1927 року, підприємство почало випуск електротехнічних труб, монтажних коробок та аксесуарів до них. Проте швидке зростання виробництва уповільнилося війною. Асортимент продукції мав бути адаптований до потреб воєнного часу - виробництво лебідок на підприємстві та спеціального обладнання для авіаційної промисловості.

 

1946

Завод був перетворений в нову структуру: Kablo Bratislava, що належала державі. Через 3 роки вона розпадається на кілька компаній. Виробництво електромонтажних матеріалів залишається в м. Kolin.

 

1963

Новий напрямок у виробництві електромонтажних матеріалів з'явився у зв'язку з ширшим застосуванням пластмаси у виробництві. Це істотно змінило напрямок виробництва. Поява технологій по переробці пластмаси зменшила існуюче виробництво металевих труб і дало початок виробництва трубопроводів, гнучких труб та електромонтажних коробок із пластмаси.

 

1969

Компанія розширила свій асортимент продукції та відкрила виробництво дуже необхідного в промисловості емальованого мідного дроту, що використовується в двигунах та трансформаторах. Випуск цієї продукції продовжувався до 1996 року.

 

1985

Kladno Національне Підприємство з виробництва в м. Колін, приєдналося до Празької групи ZSE.

 

1989

Інша і найважливіша зміна у розвитку відбулася після Оксамитової революції в 1989 році. Наступного року Kolin group стала незалежною, а також і s.p. Kablo Kolin.

 

1994

Приватизація державного підприємства в 1994 році під назвою KOPOS Kablo Kolin s.r.o. Починається нова динамічна фаза виробництва електромонтажних виробів.

 

1996

Назва компанії KOPOS KOLIN a.s. та перехід до акціонерного товариства в 1996 році залишається і на сьогоднішній день сильним брендом якості. Інвестиції в будівництво власного ПВХ-гранулятного комбінату та початок експлуатації в тому ж році надали компанії нові можливості у технічному та технологічному розвитку. На виробництві використовується сучасне обладнання, яке має велику продуктивність і виробляються високоякісні полімери різних параметрів та кольорової гами. Одна з найсучасніших технологій - виробництво гофрованих труб та машин для лиття під тиском для виробництва двокомпонентних виробів.

 

1997

Закінчилось виробництво емальованих дротів.
KOPOS KOLIN a.s. починає розширювати свій бізнес в інших країнах. Це привело до утворення дочірніх компаній в Європі та за її межами. В даний час дочірні компанії KOPOS KOLIN a.s. працюють в 11 країнах, включаючи Словаччину, Україну, Росію, Білорусь, Грузію, Польщу, Угорщину, Хорватію, Румунію, Німеччину та Домініканську Республіку. Компанія також розвиває свій бізнес та консолідує ринкові позиції в інших частинах світу, таких як Франція, Бенілюкс, Швеція, Норвегія, Австрія, Великобританія та Об'єднані Арабські Емірати.

 

2005

Побудований адміністративно-виробничий зал, із залученням значних інвестицій у розмірі 10 млн євро. Розпочато виробництво парапетних каналів з подвійною стінкою.

 

2006

Перехід до виробництва з органічної сировини.

 

2007

Викуповується виробництво Neoklas Šardice з придбанням технології для підвищення якості, асортименту та продуктивності виробництва металевих несучих систем для кабелю.

 

2009

Розпочато виробництво сучасних системи кабельного лотка MARS та JUPITER.

 

2012

Закінчено виробництво в м. Šardice та перенесено до м. Kolin.

 

2018

Розпочато будівництво нового сучасного складу для зберігання продукції та сировини.

 

 

Роки заснування дочірніх підприємств KOPOS KOLIN a.s.

 

1997

Україна

 

1998

Білорусь

 

1999

Польща

 

2000

Росія, Румунія та Словаччина

 

2002

Угорщина та Смоленськ, Росія

 

2007

Німеччина

 

2008

Хорватія та Ефіопія (закриті 2014 року)

 

2009

Грузія
Злиття дочірніх компаній / партнерів KOVOFIN ELEKTRO, s.r.o. та KOPOS Slovakia

 

2009

Домініканська Республіка

 

2009

Новий виробничий комплекс в Україні

 

2009

Реорганізація всіх дочірніх підприємств під управлінням KOPOS HOLDING a.s.

 

 

KOPOS KOLÍN a.s. є чеською приватною компанією.